Staż pracy na nowych zasadach dotyczy także strażaków

Nowe przepisy, umożliwiające doliczanie do stażu pracy umów cywilnoprawnych lub prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w sektorze publicznym weszły w życie 1 stycznia 2026 r. Niestety wielu strażaków w swoich komendach otrzymało odpowiedź, że nie dotyczy to funkcjonariuszy. Stanowisko w tej sprawie zajęła Komenda Główna PSP.

Poniżej publikujemy ww. stanowisko Biura Kadr KG PSP.

Sprawdź również

KSP traci cierpliwość. Pismo ws. profilaktyki zdrowotnej strażaków.

Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” wystosowała pismo do Komendanta Głównego PSP dotyczące brak postępów w …