Interwencja Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ ratuje życie strażaka

Struktury regionalne NSZZ „Solidarność” strażaków zwróciły się do Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa z prośbą o interwencję w związku z ciężką, zagrażającą życiu chorobą, z którą musi zmagać się strażak z Komendy Miejskiej PSP w Rybniku. Niestety funkcjonariusz napotkał na duże trudności z kwalifikacją na nowoczesne leczenie. Zespół hemolityczno-mocznicowy to choroba, w której dochodzi do rozpadu krwinek (hemolizy). Fragmenty krwinek mogą zatykać światło naczyń i upośledzać czynność poszczególnych organów (najczęściej nerek).

poseł

Prezydium KSP NSZZ „Solidarność” o problemie członka naszego Związku postanowiło poinformować Panią Poseł Annę Dąbrowską-Banaszek, która jest członkiem Komisji Zdrowia w Sejmie RP. Pani Poseł zdecydowała się zaangażować i udzielić bezinteresownej pomocy w uzyskaniu kwalifikacji do leczenia nowoczesnym lekiem Soliris, który pozwoli na remisję choroby, a następnie na kwalifikację do przeszczepu. Soliris to jeden z najdroższych leków na świecie. Roczna terapia pacjenta może kosztować nawet 2 mln zł, ale nie ma dla niej alternatyw. Dzięki wsparciu Pani Poseł nasz członek ma szansę na odzyskanie zdrowia, a następnie powrót do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Pani Anna Dąbrowska-Banaszek to absolwentka studiów na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. W wyborach parlamentarnych w 2019, w okręgu chełmskim, została wybrana do Sejmu IX kadencji.

Sprawdź również

Zmarł nadbryg. w st. spocz. Marek Jasiński.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 14 maja 2024 r. zmarł nadbrygadier w …