Komenda Powiatowa PSP w Sandomierzu laureatem Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Wręczeniem statuetek i certyfikatów w  Pałacu Prezydenckim zakończyła się XIV edycja konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. W uroczystości wziął udział prezydent Andrzej Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, członkowie prezydium Komisji Krajowej, Przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa Bartłomiej Mickiewicz oraz liczni zaproszeni goście. 

ppp2

KP PSP w Sandomierzu otrzymała Certyfikat za wzorcowe relacje pomiędzy pracodawcą a pracownikami oparte na szacunku dla pracy strażaków, niejednokrotnie wymagającej narażenia własnego życia; za finansowe i uznaniowe docenianie pracowników oraz poprawę bezpieczeństwa i warunków pracy.

Organizatorem konkursu jest Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jego celem jest promowanie pracodawców wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

ppp

ppp1

Sprawdź również

42. Pielgrzymka Ludzi Pracy

„Matko tych, którzy zawsze są wierni – Módl  się za nami” to hasło 42. Pielgrzymki …