Home / Baner / Powstaje zespół roboczy Rząd – Solidarność!

Powstaje zespół roboczy Rząd – Solidarność!

– Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński i członek Prezydium KK NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny zostaną szefami zespołu roboczego Rząd – Solidarność. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował niezwłocznie podpisanie odp. dokumentów i do końca listopada zespół powinien się ukonstytuować. Zespół na poziomie roboczym będzie wypracowywał rozwiązania, o które postuluje Związek. To mechanizm, o który od dawna zabiegała Solidarność – stwierdził Piotr Duda.

upremiera2

W Kancelarii Premiera Rady Ministrów zakończyło się spotkanie przedstawicieli rządu z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”. To wynik zaproszenia wystosowanego do związkowców w odpowiedzi na decyzję KK NSZZ „S” o zawieszeniu Marszu Godności.

– Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował niezwłocznie podpisanie odp. dokumentów i do końca listopada zespół powinien się ukonstytuować. Zespół na poziomie roboczym będzie wypracowywał rozwiązania, o które postuluje Związek. To mechanizm, o który od dawna zabiegała Solidarność – stwierdził Piotr Duda.

– Co do kolejnych postulatów zgodziliśmy się, że nie jesteśmy w stanie przez półtorej godziny rozwiązać tych problemów, o których mówimy od kilku lat. Przecież tu chodzi nie tylko o regulacje płacowe i podwyżki w sferze finansów publicznych, ale przede wszystkim rozwiązania systemowe, czyli wynegocjowanie swoistego układu zbiorowego pracy dla pracowników sfery finansów publicznych, czyli tzw. budżetówki

– przekonywał po spotkaniu przewodniczący Duda.

W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący KSP NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz.

upremiera

upremiera1

Źródło:

https://www.tysol.pl/a94840-zakonczylo-sie-spotkanie-rzad-solidarnosc-piotr-duda-rozpoczynamy-pilne-rozmowy-dotyczace-postulatow-placowych

Sprawdź również

349236299_226461713446827_8978052803332908914_n

Bartłomiej Mickiewicz ponownie na czele strażackiej Solidarności

W dniach 22-24 maja 2023 r. w Sierpcu odbyło się Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji ...