Komisja Krajowa podjęła decyzję o zawieszeniu Marszu Godności! Jutro spotkanie z premierem.

Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu 16 listopada 2022 r. podjęła decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie. W dniu jutrzejszym odbędzie się spotkanie z Premierem RP .

marszzawieszony

NSZZ „Solidarność” stanowczo podkreśla że postulaty, które stały się powodem zorganizowania Marszu Godności, są nadal aktualne i Solidarność nie zrezygnuje z walki o ich realizację. Stąd apel do rządu RP, aby kierując się taką samą odpowiedzialnością jak Solidarność, podjął natychmiastowe rozmowy w sprawie postulatów – jak napisano w komunikacie Komisji Krajowej.

Cały komunikat dostępny tutaj:

https://www.tysol.pl/a94773-Komunikat-po-nadzwyczajnym-posiedzeniu-Komisji-Krajowej-NSZZ-Solidarnosc-w-dniu-16-11-2022-r

17 listopada odbędzie się natomiast spotkanie delegacji NSZZ „Solidarność” z Premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu uczestniczyć będzie Przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz.

Sprawdź również

Wniosek o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego ws. Zielonego Ładu

Pobierz listę tutaj, zbierz podpisy, wypełnioną listę przekaż przewodniczącemu Związku lub dostarcz osobiście do Regionu …