Home / Baner / Wywiad z Bartłomiejem Mickiewiczem

Wywiad z Bartłomiejem Mickiewiczem

Na stronie śląsko-dąbrowskiej Solidarności ukazał się wywiad z Przewodniczącym Bartłomiejem Mickiewiczem. Zapraszamy do lektury.
  b_mickiewicz_psp0822
W przyszłym roku planowana jest podwyżka na poziomie 7,8 proc. Trudno w tym wypadku mówić o realnym wzroście wynagrodzeń. To tylko częściowe niwelowanie utraty ich wartości nabywczej. Rzeczywista podwyżka byłaby wówczas, gdyby płace wzrosły powyżej poziomu inflacji – mówi Bartłomiej Mickiewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”.
Naszym atutem jest to, że próbujemy zorganizować się wszyscy razem. Do tej pory każda struktura związkowa zrzeszająca pracowników sfery budżetowej występowała o podwyżki odrębnie. Liczę na to, że to się sprawdzi, bo działając wspólnie, jesteśmy w stanie wywrzeć większą presję na rządzących.
Jednym z największych problemów jest spłaszczanie wynagrodzeń. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których pracownicy z bardzo długim stażem zaczynają zarabiać mniej niż nowo zatrudniane osoby. Wynagrodzenia na stanowiskach specjalistycznych nie rosną, a to sprawia, że doświadczeni pracownicy tracą motywację. Praca w budżetówce przestała być atrakcyjna.

Sprawdź również

729x308 (1)

Wspólny komunikat kierownictwa MSWiA oraz związków zawodowych służb podległych resortowi

Dzięki staraniom związków zawodowych służb mundurowych podległych MSWiA, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o dodatkowych środkach ...