Mł. bryg. Dariusz Matczak nowym komendantem wojewódzkim PSP w Poznaniu

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik wręczył 17 stycznia 2020 r. akt powołania na stanowisko komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Nowym komendantem wojewódzkim został mł. bryg. Dariusz Matczak, który od grudnia ubiegłego roku pełnił obowiązki szefa wielkopolskich strażaków.
Nowy komendant wielkopolskiej PSP urodził się 19 lutego 1974 r. w Ustrzykach Dolnych. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął we wrześniu 1994 r. jako kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. W kolejnych latach służył w Komendzie Rejonowej PSP w Lesku, Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu, Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu, a także Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Pełnił m.in. funkcje dowódcy zastępu, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także zastępcy komendanta powiatowego. Od listopada 2016 r. był zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, a od grudnia 2019 r. pełnił obowiązki wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.
Mł. bryg. Dariusz Matczak ukończył także m.in. studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jest absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

kw poznań

Sprawdź również

Zmarł nadbryg. w st. spocz. Marek Jasiński.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 14 maja 2024 r. zmarł nadbrygadier w …