25-lecie Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie

11 października 2019 roku w Częstochowie odbyły się obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły PSP połączone z uroczystością ślubowania słuchaczy XXIII turnusu Dziennego Studium Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą na Jasnej Górze w intencji kadetów i ich rodzin, w której udział wzięła kadra szkoły, ślubujący i zaproszeni goście. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz pododdziałów z Jasnej Góry na centralny plac Częstochowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tam do uroczystej przysięgi przystąpiło 94 słuchaczy w tym dwie kobiety.

Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń dla wyróżniających się strażaków oraz przekazania nowego samochodu ratowniczego, który będzie kolejnym pojazdem wykorzystywanym w procesie dydaktycznym przez adeptów pożarnictwa.

Na zakończenie uroczystości ulicami Częstochowy odbyła się defilada pododdziałów szkolnych, pojazdów i samochodów ratowniczych.

NSZZ „Solidarność” podczas tego wydarzenia reprezentowali Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność” Dorota Kaczmarek oraz Wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Damian Kochoń.

cs psp cs psp 2

Sprawdź również

42. Pielgrzymka Ludzi Pracy

„Matko tych, którzy zawsze są wierni – Módl  się za nami” to hasło 42. Pielgrzymki …