Podziękowania za wsparcie akcji 500 km +

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” przy KM PSP we Wrocławiu otrzymała podziękowania za udzielenie wsparcia w organizacji charytatywnego ultramaratonu rowerowego 500 km+.

Tegoroczna edycja miała na celu pomoc dwóm strażakom – Sebastianowi Lewickiemu z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu i Piotrowi Milczarkowi z Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu. Sebastian uległ poważnemu wypadkowi w czasie rodzinnego wyjazdu zimowego, Piotr został potrącony przez samochód w czasie niesienia pomocy poszkodowanym w wypadku jaki spotkał w drodze powrotnej ze służby.

Kolarze wyruszyli 13 czerwca z Malborka. W trakcie trzech dni przejechali łącznie ponad 800 kilometrów. Pierwszego dnia pokonali blisko 350 km z metą w Ustce. Drugiego dnia przejechali ponad 250 km i zatrzymali się na wyspie Wolin. W ostatnim dniu czekała ich trasa o długości bisko 200 km i finał rajdu w Gorzowie Wielkopolskim. Punktami pośrednimi trasy było kilkanaście jednostek organizacyjnych PSP i OSP województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. W całym maratonie, brało udział ponad 70 strażaków-kolarzy.

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” przy KM PSP we Wrocławiu akcję 500 + km na rowerze wspiera od wielu lat.

Sprawdź również

42. Pielgrzymka Ludzi Pracy

„Matko tych, którzy zawsze są wierni – Módl  się za nami” to hasło 42. Pielgrzymki …