Komisja Krajowa podjęła decyzję o zawieszeniu Marszu Godności! Jutro spotkanie z premierem.

Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu 16 listopada 2022 r. podjęła decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie. W dniu jutrzejszym odbędzie się spotkanie z Premierem RP .

marszzawieszony

NSZZ „Solidarność” stanowczo podkreśla że postulaty, które stały się powodem zorganizowania Marszu Godności, są nadal aktualne i Solidarność nie zrezygnuje z walki o ich realizację. Stąd apel do rządu RP, aby kierując się taką samą odpowiedzialnością jak Solidarność, podjął natychmiastowe rozmowy w sprawie postulatów – jak napisano w komunikacie Komisji Krajowej.

Cały komunikat dostępny tutaj:

https://www.tysol.pl/a94773-Komunikat-po-nadzwyczajnym-posiedzeniu-Komisji-Krajowej-NSZZ-Solidarnosc-w-dniu-16-11-2022-r

17 listopada odbędzie się natomiast spotkanie delegacji NSZZ „Solidarność” z Premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu uczestniczyć będzie Przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz.

Sprawdź również

Ujawniono plany rządu ws. przyszłorocznych podwyżek dla budżetówki

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rady Ministrów, na którym przyjęto makroekonomiczne założenia do budżetu państwa na 2025 …