Home / Baner / Spotkanie kierownictwa KG PSP z przewodniczącym NSZZ „Solidarność”

Spotkanie kierownictwa KG PSP z przewodniczącym NSZZ „Solidarność”

23 marca 2021 r. w siedzibie KG PSP odbyło się spotkanie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka z przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą.

W spotkaniu uczestniczyli również: zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny oraz nadbryg. Krzysztof Hejduk, a także przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz.

Podczas spotkania poruszono zagadnienia związane z organizacją jubileuszu 30–lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej, którego obchody rozpoczną się w 2021 r. i potrwają do 2022 r. Będzie to czas podsumowań i wspomnień wydarzeń, które zapisały się w kartach historii PSP.

NSZZ „Solidarność” od samego początku uczestniczył się w tych wydarzeniach. Jego członkowie wspólnie z przedstawicielami komend straży pożarnych,  szkół pożarniczych i środowisk naukowych uczestniczyli w pracach nad stworzeniem dwóch podstawowych aktów prawnych regulujących funkcjonowanie PSP i ochrony przeciwpożarowej w Polsce tj. Ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej oraz Ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej.

Spotkanie, które odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze poświęcono również współpracy między Komendantem Głównym PSP, a NSZZ „Solidarność” i dalszym jej rozwojem.

729x308

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcie: mł. kpt. Tomasz Banaczkowski, Gabinet Komendanta Głównego

Sprawdź również

strjak 40 rocznica

Obchody 40. rocznicy strajku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej

W czwartek 25 listopada 2021 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej zorganizowano obchody na okoliczność 40. ...