Pogrzeb śp. st. ogn. Patryka Michalskiego

W piątek, 30 sierpnia br. w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu pożegnaliśmy śp. st. ogn. Patryka Michalskiego, drugiego ze strażaków który zginął podczas pożaru kamienicy w Poznaniu.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Regionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pożarnictwa Wielkopolski Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Śp. st. ogn. Patryk Michalski odszedł na wieczną służbę, mając zaledwie 34 lata, pozostawiając pogrążonych w żałobie najbliższych. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 1 lutego 2012 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Od 1 stycznia 2017 roku pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Fot. KG PSP, KSP

Sprawdź również

Legnica miejscem debaty o przyszłości PSP i sytuacji związkowców na Dolnym Śląsku.

W dniach 11 – 12 czerwca 2026 r., w Legnicy, odbyło się posiedzenie Rady Krajowej …