Obronili złoto

Polska reprezentacja siatkarska obroniła złoty medal podczas Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków, które odbywały się w kanadyjskim Winnipeg w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się Mirosław Hyjek i Mateusz Musioł, strażacy z KP PSP w Raciborzu, jednocześnie też członkowie „Solidarności” w tej jednostce.

igrzyska_fandp_winnipeg_082023a

Polscy strażacy wywalczyli złoty medal w halowej rywalizacji drużyn 6-osobowych. W finałowym, trwającym ponad dwie godziny meczu, pokonali reprezentację Czech. Na trzecim stopniu podium stanął zespół ze Stanów Zjednoczonych. – Poziom był bardzo wysoki. Po raz kolejny udało nam się spełnić marzenia i zdobyć złoto – mówi Mirosław Hyjek, przewodniczący „Solidarności” w KP PSP w Raciborzu. Mirosław Hyjek wziął także udział w rywalizacji tzw. „dwójek siatkarskich”, zdobywając w tej konkurencji brązowy medal. Zawodników z „Solidarności” wsparł finansowo Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S” w Katowicach.

Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków – The World Police and Fire Games są organizowane dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych, m.in. policji i strażaków z całego świata. Impreza odbywa się co dwa lata, a jej uczestnicy rywalizują w przeszło 60 dyscyplinach.

Ze względu na pandemię poprzednie igrzyska zostały przeniesione z roku 2021 na rok 2022. Zorganizowano je w Holandii. Tam siatkarska drużyna z Polski z Mirosław Hyjkiem i Mateuszem Musiołem po raz pierwszy wywalczyła złoty medal.

Źródło: https://solidarnosckatowice.pl/obronili-zloto/

Sprawdź również

Wniosek o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego ws. Zielonego Ładu

Pobierz listę tutaj, zbierz podpisy, wypełnioną listę przekaż przewodniczącemu Związku lub dostarcz osobiście do Regionu …