Seminarium „Bezpieczeństwo strażaków w działaniach ratowniczych”

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej, w dniu 15 listopada odbyło się „Seminarium naukowe – bezpieczeństwo strażaków w działaniach ratowniczych”. Organizatorem wydarzenia była oprócz SGSP, była także Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Stowarzyszenie Inżynierów Ochrony Przeciwpożarowej.

Seminarium-Naukowe-Bezpieczenstwo-strazakow-w-dzialaniach-ratowniczych-BANERSeminarium umożliwiło wymianę poglądów i doświadczeń środowiska akademickiego, szkół pożarniczych i ekspertów w zakresie wypracowania naukowych i praktycznych podstaw do dyskusji na temat wyzwań i zagrożeń w obszarze bezpieczeństwa strażaków w działaniach ratowniczych. W wystąpieniach zaprezentowano najnowsze wyniki badań i projektów, osiągnięć i wyzwań związanych z obszarem bezpieczeństwa strażaków, w tym środków ochrony indywidualnej (ŚOI) oraz zagrożeń związanych z prowadzeniem działań ratowniczych.

W programie ujęto ponad 20 wystąpień z obszaru tematycznego wydarzenia – było praktycznie i naukowo. Jednym z prelegentów był Szymon Kokot z Fundacji cfbt.pl, który w swoim wystąpieniu przedstawił m.in. efekty projektu #PZM (planuj zarządzaj monitoruj).

316289580_576653051129921_7365388022544328475_n

Wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej – stacjonarnie w siedzibie SGSP oraz online. Blisko 600 osób uzyskało certyfikat uczestnictwa, natomiast nagranie z seminarium jest dostępne na kanale YouTube SGSP – w ciągu doby osiągnęło już 4300 wyświetleń.

W seminarium brał udział Wiceprzewodniczący KSP NSZZ „Solidarność” Maciej Łozowski.

seminarium-bezpieczenstwo-baner-2

Źródło:

https://www.sgsp.edu.pl/?page_id=32955&fbclid=IwAR2mwEE781Csr4MUeGp0zzW7U78xq27Av5clSBlolHbdxqb4Af_kg_zuDYc

Sprawdź również

Zmarł nadbryg. w st. spocz. Marek Jasiński.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 14 maja 2024 r. zmarł nadbrygadier w …