Arkadiusz Przybyła Zastępcą Komendanta Głównego PSP

Z dniem 17 grudnia 2019 r. minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. mgr. Arkadiusza Przybyłę na stanowisko zastępcy komendanta głównego PSP.

Mł. bryg. Arkadiusz Przybyła dotychczas był Zastępcą Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zajmował to stanowisko od listopada 2016 roku. Wcześniej był dowódcą sekcji i dowódcą zmiany w KM PSP w Koninie, gdzie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, a także koordynował działania operacyjne służb i podmiotów ratowniczych. Od 2006 r. do 2007r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu na stanowisku z-cy Naczelnika i Naczelnika Wydziału. W latach 2007-2008 przeniesiony do Komendy Głównej PSP. Od kwietnia 2016 r. zajmował stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Działał także w strukturach NSZZ „Solidarność” w Państwowej Straży Pożarnej.

Z dniem 16 grudnia 2019 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odwołał nadbryg. Marka Jasińskiego i nadbryg. Tadeusza Jopka ze stanowisk zastępców komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

arek

Sprawdź również

Wielkopolska sekcja spotkała się w Wolsztynie

W dniach 23-24 maja br. w Wolsztynie odbyło się posiedzenie Regionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pożarnictwa …