35. rocznica śmierci bł. ks. Popiełuszki

W niedzielę 27 października w Suchowoli odbyły się połączone uroczystości 35. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz kolejnej  rocznicy śmierci śp. Marianny i Władysława Popiełuszków. Obchody organizowali wspólnie: Region Podlaski NSZZ Solidarność, parafia katolicka w Suchowoli i władze samorządowe tego miasta.

Uroczystości odbywały się w Suchowoli (woj. podlaskie) gdyż to właśnie w nieodległej wsi Okopy przyszedł na świat patron Solidarności. W Suchowoli chodził do szkoły podstawowej i liceum. W tamtejszym kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła został ochrzczony i służył jako ministrant.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów, w asyście pocztów sztandarowych, na grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym, a następnie przed pomnikiem bł. ks. Jerzego w Suchowoli. Przed pomnikiem zaproszeni goście

Następnie w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli została odprawiona uroczysta msza święta, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

Po mszy zebrani w kościele uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć spektakl słowno-muzyczny „Dobrem zwyciężać” w wykonaniu Jerzego Zelnika, Roberta Grudnia oraz  Gieorgija  Agratina.

W uroczystości wzięli udział m.in. rodzina księdza Popiełuszki, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, delegacje Solidarności z całego kraju, służby mundurowe i mieszkańcy Suchowoli.

Krajową Sekcję Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” reprezentował Skarbnik KSP Maciej Łozowski.

popiełuszko

popiełuszko1

popiełuszko3

popiełuszko2

popiełuszko4

popiełuszko5

Sprawdź również

42. Pielgrzymka Ludzi Pracy

„Matko tych, którzy zawsze są wierni – Módl  się za nami” to hasło 42. Pielgrzymki …