Mariusz Kamiński odebrał z rąk prezydenta powołanie na szefa MSWiA

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 13 sierpnia 2019 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał Mariusza Kamińskiego Ministra-Członka Rady Ministrów na urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Mam absolutne przekonanie, że Mariusz Kamiński na stanowisku Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji to właściwa osoba na właściwym miejscu – powiedział Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Mariusz Kamiński urodził się 25 września 1965 r. w Sochaczewie. Swoją działalność polityczną Kamiński zaczynał jeszcze w czasach PRL – wyrażając swój sprzeciw wobec komunistycznych władz poprzez udział w demonstracjach czy akcjach ulotkowych w Sochaczewie i w Warszawie. Działał również w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów na Uniwersytecie Warszawskim.

Po 1989 r. poświęcił się pracy m.in. w departamencie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie w administracyjnych strukturach zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” i TVP.  Od 1993 r. pełnił funkcję przewodniczącego Ligii Republikańskiej.

Mariusz Kamiński w przeszłości był posłem III, IV, V, VII i VIII kadencji. W latach 2006-2009 był szefem CBA, od 2015 r. ministrem-członkiem Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

prezydent i kaminski

Sprawdź również

42. Pielgrzymka Ludzi Pracy

„Matko tych, którzy zawsze są wierni – Módl  się za nami” to hasło 42. Pielgrzymki …