AKCJA MUNDUR NA ROWERZE

W imieniu organizatorów akcji „Mundur na rowerze” zachęcamy wszystkich funkcjonariuszy do udziału w rowerowej sztafecie dookoła Polski. Poza promowaniem aktywności fizycznej i dbania o zdrowie akcja ma na celu zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w czasie służby funkcjonariuszy.

W tym roku beneficjentami mają być policjant i strażak PSP poszkodowani w wybuchu do jakiego doszło w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach pod koniec 2017 r.

St. sierż. Marcin Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku z penetracją ciał obcych, znaczne uszkodzenie słuchu wymagające rekonstrukcji błony bębenkowej.

Asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi, doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy tego czy Arek będzie w przyszłości widział.

Dotychczas większość środków pochodziła z darowizn przekazywanych przez uczestników, a także z symbolicznych cegiełek w postaci koszulek, materiałowych bransolet, nalepek czy haftowanych znaków MNR.  Tak więc od ilości uczestników w dużej mierze zależy skuteczność akcji. Trasa jest podzielona na odcinki, a tempo sztafety dostosowane do wszystkich uczestników dlatego udział może w niej wziąć dosłownie każdy.

Jak informują organizatorzy cała akcja jest doskonałym sposobem na promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Jest to także wzór współdziałania służb nie tylko na poziomie stricte służbowym ale także prywatnym. W przyszłości może to powodować wzrost zainteresowania podjęciem służby w mundurze przez młodych ludzi, którzy będą mogli zobaczyć, że poza służbą funkcjonariusze to jedna wielka rodzina gotowa sobie pomagać i wzajemnie wspierać.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych linków:

www.facebook.com/groups/1969699716644498/ – link do nieformalnej grupy MNR na

Facebooku, dzięki wpisaniu się do grupy członkowie są na bieżąco z informacjami

organizacyjnymi, które nie są publikowane na stronie www.

www.facebook.com/mundurnarowerze/ – strona grupy na Facebooku

www.mundurnarowerze.pl – oficjalna strona grupy

www.mundurnarowerze.pl/zgloszenie/ – link do strony z formularzem zgłoszeniowym uczestnictwa w akcji (nieobowiązkowy ale ułatwi komunikację między uczestnikami, a organizatorami).

www.mundurnarowerze.pl/zgloszone-miasta-na-trasie-mnr-2018/ – lista zgłoszonych do akcji miast sporządzona na podstawie deklaracji zgłoszonych uczestników.

Sprawdź również

42. Pielgrzymka Ludzi Pracy

„Matko tych, którzy zawsze są wierni – Módl  się za nami” to hasło 42. Pielgrzymki …