Wystąpienie Przewodniczącego KSP do Komendanta Głównego PSP w sprawie uwolnienia dodatków motywacyjnych

W związku ze Stanowiskiem Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ Przewodniczący KSP Robert Osmycki wystąpił  do Pana Komendanta Głównego PSP o niezwłoczne zaprzestanie ingerowania w wymiar przyznawanego dodatku motywacyjnego w podległych Komendach.

Zdaniem Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ dalsze ingerowanie Komendanta Głównego PSP w sprawy płacowe mający charakter lokalny zakłóca prawidłowe funkcjonoanie tych jednostek organizacyjnych.

Pan Przewodniczący stwierdził, iż zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami za system finansowy Komend powiatowych/miejskich odpowiadają Kierownicy tychże, czyli Komendanci powiatowi/miejscy, a nie Pan Komendant Główny.

 

Poniżej oryginał pisma wraz z Uchwałą Krajowej Sekcji Pożarnictwa.

 

PISMO ORAZ UCHWAŁA

Sprawdź również

KSP traci cierpliwość. Pismo ws. profilaktyki zdrowotnej strażaków.

Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” wystosowała pismo do Komendanta Głównego PSP dotyczące brak postępów w …