Odbyło się pierwsze spotkanie zespołu roboczego Rząd–Solidarność

W poniedziałek 19 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie roboczego zespołu Rząd-Solidarność, którego zadaniem jest wypracowanie porozumienia w ośmiu obszarach dotyczących m.in. wsparcia przedsiębiorstw energochłonnych, wzrostu wynagrodzeń w sferze finansów publicznych, odmrożenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych czy emerytur stażowych. Zespół powstał po decyzji Solidarności o zwieszeniu Marszu Godności.

16715342878ae8eb1b70f62b530b1cdc

– To było pierwsze inauguracyjne spotkanie zespołu Rząd-Solidarność. Po stronie związkowej wzięli w nim udział przedstawiciele wyznaczeni decyzją Premiera, natomiast ze strony rządu niektórych ministrów reprezentowali ich zastępcy lub osoby wyznaczone. Jeśli chodzi o konkrety, to ustaliliśmy wczoraj zespoły robocze, które mają zająć się merytoryczną pracą nad poszczególnymi postulatami NSZZ „Solidarność”. Określiliśmy również horyzont czasowy tych spotkań. Zespoły mają rozpocząć prace zaraz po świętach, na początku przyszłego roku  przekazał nam Bartłomiej Mickiewicz, przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „S”.

– Pozytywne jest to, że dialog się rozpoczął i prowadzimy negocjacje. Clou wczorajszego spotkania plenarnego było zatem powołanie zespołów i wyznaczenie terminów ich spotkań. Strony wyznaczyły w czasie spotkania osoby, które z ramienia Związku i Rządu będą negocjowały porozumienia podczas prac w podstolikach  dodał.

– Jako przedstawiciele NSZZ „Solidarność” przedstawiliśmy jasne stanowisko, co do naszych postulatów licząc na konkretne ustalenia i jak najszybsze rozpoczęcie merytorycznych rozmów, które muszą doprowadzić do jednoznacznych korzystnych rozwiązań – poinformował przewodniczący Mickiewicz.

Więcej można przeczytać tutaj:

https://www.tysol.pl/a96571-odbylo-sie-pierwsze-spotkanie-zespolu-roboczego-rzad-solidarnosc

 

Sprawdź również

Zmarł nadbryg. w st. spocz. Marek Jasiński.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 14 maja 2024 r. zmarł nadbrygadier w …