Siatkarski sukces polskich strażaków

7 medali, w tym 3 złote zdobyła polska reprezentacja siatkarska podczas Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków, które odbyły się pod koniec lipca w Holandii. W barwach zwycięskich drużyn występowali członkowie strażackiej „Solidarności” z Raciborza i Rybnika.

igrzyska_stp2022

Z Polski do Holandii pojechało 8 strażaków grających w siatkówkę. W tym gronie znaleźli się: Mirosław Hyjek i Mateusz Musioł z „Solidarności” KP PSP w Raciborzu oraz Mariusz Jajus, członek związku w KM PSP w Rybniku. – Zdominowaliśmy rywalizację – mówi Mirosław Hyjek, przewodniczący „Solidarności” w raciborskiej komendzie PSP.

Podkreśla, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Polscy strażacy wywalczyli złoty medal w halowej rywalizacji drużyn 6-osobowych. Sukcesem zakończyły się także zmagania drużyn dwuosobowych i turniej siatkówki plażowej. W każdej z tych konkurencji zespoły z Polski sięgnęły po złoto, srebro i brąz. Związkowcy występowali w składach wszystkich drużyn, które zajęły I i II miejsca.

Finalnie reprezentanci strażackiej „S” przywieźli z zawodów po 3 krążki. Zawodników z „Solidarności” wsparł Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S” w Katowicach.

Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków – The World Police and Fire Games są organizowane dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy policji i strażaków z całego świata. Odbywają się co 2 lata, a ich uczestnicy rywalizują w ponad 60 dyscyplinach sportowych.

Źródło: https://solidarnosckatowice.pl/siatkarski-sukces-polskich-strazakow/

Sprawdź również

Wniosek o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego ws. Zielonego Ładu

Pobierz listę tutaj, zbierz podpisy, wypełnioną listę przekaż przewodniczącemu Związku lub dostarcz osobiście do Regionu …