Szkolenie związkowców z Opolszczyzny

W dniach 30.09-01.10.2020 w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „ZIEMOWIT” w Jarnołtówku z inicjatywy Regionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego odbyło się szkolenie z zakresu „Finansowanie i Budżet Jednostek Organizacyjnych Służb Mundurowych”. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Służby Więziennej reprezentujący NSZZ „Solidarność” Opolszczyzny.

opole 1

Na wstępie kol. Łukasz Latawski specjalista d/s rozwoju NSZZ „Solidarność” Region Śląsk Opolski przywitał wszystkich uczestników w imieniu władz Regionu oraz przedstawił plan spotkania.

Prowadzący szkolenie kol. Tomasz Lewandowski, na co dzień Przewodniczący Międzyregionalnej Wielkopolskiej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”, w merytoryczny sposób przekazał i wytłumaczył zawiłości funkcjonowania budżetów komend.

Prezentacja multimedialna poza teorią zobrazowała  wiele praktycznych przykładów pozyskiwania informacji dotyczących finansów, przygotowań do negocjacji z pracodawcą jak również sposobów wyliczania świadczeń dla funkcjonariuszy.

opole 2

Uczestnicy wysoko ocenili zarówno formę szkolenia jak i zakres wiedzy jaką sobie przyswoili.

Korzystając z okazji na zakończenie spotkania, związkowcy ze służb mundurowych Opolszczyzny zrzeszeni w NSZZ „Solidarność”, podpisali porozumienie o współpracy.

opole 3

Sprawdź również

Zmarł nadbryg. w st. spocz. Marek Jasiński.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 14 maja 2024 r. zmarł nadbrygadier w …