Z nieukrywanym smutkiem przyjęliśmy wiadomość. że w dniu 25 maja podczas działań ratowniczych zginęli na służbie dwaj nasi Koledzy. Wypełniając w całości Rotę strażackiego Ślubowania pozostawili Oni w głębokim żalu swoich najbliższych, a przede wszystkim malutkie dzieci pozbawiając je nie tylko swojej opieki, ale również możliwości przekonania się kiedyś jak wspaniałymi ludźmi byli ich Ojcowie.

Każdego dnia w momencie rozpoczęcia zmiany służbowej strażak ma świadomość, że może już nigdy z niej nie powrócić. To uczucie towarzyszy mu w czasie całej kariery zawodowej, co na przestrzeni lat pozwala mu nieco z tym faktem się oswoić. Doświadczenie uczy, że bohaterstwo w niesieniu pomocy łączy się nieodmiennie ze śmiercią. Nie wiadomo tylko kto zostanie przez los wyznaczony na wieczną służbę. Codzienny niepokój towarzyszy strażackim Rodzinom, z których dwie zostały niedawno postawione w poczuciu bezmiernej pustki i niepewności dnia jutrzejszego. Nie bądźmy obojętni – wesprzyjmy je dobrowolną darowizną. Oprócz pomocy finansowej liczy się również świadomość Rodzin, że nie pozostały osamotnione w obliczu tragedii.

Akcja prowadzona jest wspólnie przez Fundację „Dorastaj z Nami” i Fundację Pomocy PSP „Solidarni” przy wsparciu Komendy Głównej oraz wszystkich central związkowych Państwowej Straży Pożarnej. Darowizny można dokonać za pomocą formularza na stronie www.dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku lub przelewem konto 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok”.

 

Fundacja Dorastaj z Nami – obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci strażaków, żołnierzy, policjantów i ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki – do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

Fundacja Pomocy PSP „Solidarni” – prowadzi działalność społecznie użyteczną dla dobra funkcjonariuszy, pracowników, emerytów i rencistów Państwowej Straży Pożarnej oraz członkom ich rodzin. W szczególności niesie pomoc społeczną w postaci materialnej i finansowej otaczając opieką wdowy (wdowców) i dzieci po strażakach, którzy polegli na służbie, a ich rodziny pozostają w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci pozostają pod tą opieką do osiągnięcia pełnoletności lub ukończenia nauki przed 26 rokiem życia.

Sprawdź również

Szefowa Służby Cywilnej odniosła się do postulatów NSZZ „Solidarność”

Anita Noskowska-Piątkowska, Szefowa Służby Cywilnej, przedstawiła pisemne stanowisko ws. postulatów zgłoszonych przez przedstawicieli Niezależnego Samorządnego …