Strażacy z „Solidarności” znowu najlepsi!


teamW dniu 23.02.2014 r. drużyna złożona ze strażaków Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku (Robert Antoniuk, Radosław Rybołowicz, Artur Markow, Rafał Sieliwoniuk, Roman Pietroczuk, Rafał Maciejewski, Marcin Zarzecki, Dariusz Suchowierski) oraz Podlaskiej Komendy Wojewódzkiej (Piotr Gryc) pod kierownictwem Macieja Łozowskiego, wygrała III Halowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez KZ NSZZ „Solidarność” Biazet SA.
Można powiedzieć do trzech razy sztuka, gdyż, było to trzecie podejście białostockich strażaków do tych rozgrywek, ale po raz pierwszy tak udane. Dzięki zwycięstwu nad SMP (1:0) i remisie z gospodarzami turnieju (2:2), nasi piłkarze zajęli pierwsze miejsce w grupie. W meczu półfinałowym bez problemów uporali się drużyną Bianor (3:0). W meczu finałowym, pomimo szybko straconego gola, nasi piłkarze zwyciężyli strzelając ostatecznie rywalom z Rosti, aż 8 bramek (końcowy wynik 8:2), nie pozostawiając złudzeń kto tego dnia był najlepszy na hali Akademii Medycznej. Odnotować należy również, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Robert Antoniuk, na co dzień pełniący służbę w JRG 3 Białystok.
Warto podkreślić, że jest to kolejny sukces białostockich piłkarzy w ostatnich latach gdyż w 2012 roku zwyciężyli w Turnieju o Puchar Przewodniczącego NSZZ FSG, a w 2013 r. wygrali Międzybranżowe Mistrzostwa Podlasia w Futsalu.

Sprawdź również

Członek "Solidarności' złotym medalistą w Soczi

Zbigniew Bródka, członek NSZZ „Solidarność” złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Soczi! Panie Zbigniewie! Składam Panu …